> O školi  > Projekti
Učenici izradili nastavna pomagala

U korak s najsuvremenijim tehnološkim dostignućima naša škola je odlučila okupiti najbolje učenike koji su realizirali neke složene elektroničke sklopove. Među tim sklopovima našao se i sklop integriranog digitalnog sata, alarma i termometra. Sklop je izrađen u kombinaciji klasične elektronike i najsuvremenije elektronike današnjice koja se može realizirati ručnim radom. Ovaj sklop obuhvaća znanja iz gotovo svih područja elektronike i inženjerskog projektiranja koji je u konačnici realiziran od strane Tehničke škole kako bi sadašnji i budući učenici vidjeli da je elektronika vrlo važna, te kako će se elektronika postati neizbježan faktor čovječanstva. Elektronika napreduje, stoga su ovakvi projekti vrlo važni kako bi mlade ljude približili elektronici.

U sklopu istog projekta izrađena je maketa namijenjena radioničkim vježbama i predavanjima iz električnih instalacija. Maketa je izrađena na satovima radioničkih vježbi, a izradili su je učenici 2C razreda usmjerenja tehničar za mehatroniku. Na maketi su izvedeni osnovni spojevi u kućnoj instalaciji. Izveden je spoj jednofaznih priključnica, stalnog priključka, obične, serijske, izmjenične i križne sklopke.

« Siječanj 2018 »