Tehnička škola Zadar

Nastavak obrazovanja za višu razinu kvalifikacija

Na temelju članka 4. stavaka 1. Pravilnika o uvjetima i načinima nastavka obrazovanja za višu razinu kvalifikacije (“Narodne novine” br. 8/16.) ravnatelj Škole, dana 14. lipnja 2017. godine, donosi i objavljuje na mrežnim stranicama Škole

OBAVIJEST O NASTAVKU OBRAZOVANJA ZA VIŠU RAZINU KVALIFIKACIJA

učenika koji su završili obrazovni program u trajanju od tri godine za školsku godinu 2017./2018.

Tehnička škola, Zadar, Nikole Tesle 9 C, ovim putem obavještava učenike koji su završili obrazovni program u trajanju od tri godine da imaju pravo u roku od dvije godine od dana završetka trogodišnjega obrazovnog programa nastaviti školovanje u statusu redovitog učenika, uz uvjet polaganja razlikovnih i/ili dopunskih ispita.

PROGRAMI OBRAZOVANJA ZA STJECANJE VIŠE RAZINE KVALIFIKACIJE SU:

1. Računalni tehničar za strojarstvo
  2. Tehničar za mehatroniku
  3. Tehničar za elektroniku
  4. Arhitektonski tehničar

Obrazovanje radi stjecanja više razine kvalifikacije može se nastaviti, u pravilu, unutar istoga obrazovnog sektora u kojem je stečeno prethodno strukovno obrazovanje.

Obrazovanje može nastaviti učenik čiji prosjek ocjena svih razreda srednjeg strukovnog obrazovanja u prethodno završenome strukovnom obrazovanju iznosi najmanje 3,50 zaokruženo na dvije decimale.

Ostvarivanje prava nastavka obrazovanja za višu razinu kvalifikacije uvjetuje se polaganjem razlikovnih i/ili dopunskih ispita koje određuje Nastavničko vijeće Tehničke škole.

Učenik odnosno roditelj ili skrbnik malodobnog učenika obvezan je do 5. srpnja 2017. godine podnijeti Školi pisani zahtjev za nastavkom obrazovanja.

• Pisani zahtjev podnosi se u administraciji Škole radnim danom od 8,00 do 14,00 sati
  • Pisanom zahtjevu obvezno je priložiti izvornike ili ovjerene preslike prethodno stečenih razrednih svjedodžbi i svjedodžba o završenom obrazovanju.

Uvjete i način polaganja kao i broj razlikovnih i/ili dopunskih ispita te rokove za prijavu i polaganje utvrdit će Nastavničko vijeće nakon zaprimljenih zahtjeva.

Učeniku kojemu je odobren nastavak obrazovanja za višu razinu kvalifikacije upisuje se u Školu putem upisnice dostupne na mrežnim stranicama Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta i na mrežnim stranicama Škole.

Ravnatelj:
mr.sc. Denis Prusac, dipl.ing.

Zahtjev - nastavak obrazovanja (PDF File)

Upisnica - nastavak obrazovanja (PDF File)

Pravilnik o uvjetima i načinima nastavka obrazovanja za višu razinu kvalifikacije (PDF File)

Priloženi dokumenti:
NO kalendar 2017 konacni.pdf

BROŠURE

POPIS UDŽBENIKA

U prilogu se nalazi popis udžbenika

Priloženi dokumenti:
Popis udzbenika.xls

« Svibanj 2018 »

Da bi postigao/la bolje rezultate učim...