Opširnije/Više o projektu

Naziv projekta: „Bolji uvjeti za učenje kroz rad – Unaprjeđenje infrastrukture Strukovne škole Vice Vlatkovića – regionalnog centra kompetentnosti u sektoru strojarstva“ K.K.09.1.3.01.0015.

Kratki opis projekta: Tehnička škola, Zadar sudjeluje u provedbi projekta „Bolji uvjeti za učenje kroz rad – Unaprjeđenje infrastrukture Strukovne škole Vice Vlatkovića – regionalnog centra kompetentnosti u sektoru strojarstva“. Nositelj projekta je Strukovna škola Vice Vlatkovića koja je, kao suvremena strukovna škola, Odlukom o imenovanju regionalnih centara kompetentnosti u strukovnom obrazovanju koju je donio ministar nadležan za obrazovanje 20. srpnja 2018., i imenovana Regionalnim centrom kompetentnosti u sektoru strojarstva. Projekt je usmjeren na osiguravanje uvjeta za učenje temeljeno na radu kako za učenike tako i za odrasle polaznike regionalnog centra kompetentnosti, a sve s ciljem stjecanja praktičnih vještina traženih na tržištu rada. Projektom su osigurana sredstva za rekonstrukciju školske zgrade dogradnjom automehatroničarske radionice, opremanje novih i postojećih školskih učionica, radionica i laboratorija. Vrijedna specijalizirana oprema nabavit će se i u partnerskim školama Tehničkoj školi Zadar, Srednjoj školi Biograd na Moru, Tehničkoj školi Rijeka te Industrijsko – obrtničkoj školi Pula. Predviđene projektne aktivnosti su:

• Priprema projektne i tehničke dokumentacije za infrastrukturne radove u Strukovnoj školi Vice Vlatkovića
  • Infrastrukturni radovi u Strukovnoj školi Vice Vlatkovića
  • Nadzor nad provedbom infrastrukturnih radova u Strukovnoj školi Vice Vlatkovića
  • Unaprjeđenje uvjeta za učenje temeljeno na radu u Strukovnoj školi Vice Vlatkovića te partnerskim školama
  • Promicanje horizontalnih politika Europske unije
  • Upravljanje projektom
  • Promidžba i vidljivost

Partneri na projektu su :

• Zadarska županija
  • Tehnička škola Zadar
  • Srednja Škola Biograd na moru
  • Tehnička škola Rijeka
  • Industrijsko-obrtnička škola Pula

Suradnici na projektu su:

• Sveučilište u Zadru
  • Sveučilište u Rijeci
  • SAS strojogradnja d.o.o.
  • HSTEC Visokobrzinska tehnika d.d.
  • Hrvatska obrtnička komora – Obrtnička komora Zadarske županije
  • Hrvatska gospodarska komora
  • Elektrostrojarska obrtnička škola
  • Hrvatski Zavod za zapošljavanje

Ciljevi i očekivani rezultati projekta:  Svrha projekta je unaprjeđenje infrastrukture Strukovne škole Vice Vlatkovića kao regionalnog centra kompetentnosti u sektoru strojarstva s ciljem provođenja učenja temeljenog na radu te povećanja relevantnosti i učinkovitosti strukovnog obrazovanja i osposobljavanja u odnosu na potrebe tržišta rada.  Očekivani rezultat projekta je unaprijeđena infrastruktura za učenje temeljeno na radu u Strukovnoj školi Vice Vlatkovića- regionalnom centru kompetentnosti u sektoru strojarstva. Ciljevi i očekivani rezultati projekta odnose se na unaprijeđenu infrastrukturu za učenje temeljeno na radu u Strukovnoj školi Vice Vlatkovića- regionalnom centru kompetentnosti u sektoru strojarstva.

Ukupna vrijednost projekta i iznos koji sufinancira EU: Ukupna vrijednost projekta je 29.965.321,15 kn, dok bespovratna dodijeljena EU sredstva iznose 29.924.449,48 kn

Intenzitet potpore: 100%

Razdoblje provedbe projekta: od 24. rujna 2018. – 24. travnja 2023.

Kontakt osobe za više informacija: Veljko Šteko, administrator projekta ured.ss-strukovna-vvlatkovica-zd@skole.hr

Kontakt partnera, Tehnička škola, Zadar, e-mail: ured@ss-tehnicka-zd.skole.hr

Poveznice: